חייגו בלחיצה: 074-7048020

יצירת קובץ PDF?

מהו קובץ PDF?

פורמט קובץ PDF (ראשי תיבות של Portable Document Format) הומצא על ידי חברת אדובי ומטרתו הצגה מדוייקת של מסמכים ללא תלות בתוכנה בה הוכנו המסמכים במקור. פורמט PDF נתמך על ידי ארגון התקינה הבינלאומי (ISO) ובאמצעות יכולת הנעילה של מסמכי PDF ניתן לשמור על זכויות יוצרים כמו-גם למנוע שינויים לא רצויים בקובץ. לפורמט PDF יתרונות נוספים, אבל אנחנו נתמקד כאן במטרה לשמה אנחנו צריכים ליצור קובץ PDF.

למה צריך קובץ PDF?

word2pdf
הצורך בקובץ אקרובט (PDF) נוצר עקב כך שתוכנות מסוימות (למשל Word) אינן שומרות על הסגנון המקורי שעיצבת במחשב שלך. לדוגמה: שורה אחרונה בעמוד גולשת לתחילת העמוד הבא וכדומה. קובץ אקרובט PDF הינו “קובץ סגור” המציג בדיוק את המידע שעיצבת. בהעברתו אלינו, שומר קובץ ה-PDF על המידע במדויק, וכך ניתן להבטיח קבלת הדפסה בהתאם לצפיותיכם.

איך עושים את זה? זה קל מאוד!

בעבר היה צורך להתקין מדפסת וירטואלית (יש הסבר בהמשך) שמסייעת “להדפיס” מסמכים לפורמט PDF. כעת, תוכנות רבות מאפשרות שמירת קובץ בפורמט PDF ואין צורך להתקין מדפסת ייעודית לשם כך.
הנה תמונה של מסך “שמור בשם” המוכר לנו מתוכנת וורד. המסך דומה ביתר תוכנות אופיס.

save as PDF format

שמירת קובץ כסוג PDF בתוכנות אופיס, וורד, אקסל, פאורפוינט.

 

מדפסת PDF וירטואלית

בעבר, ברוב התוכנות לא היתה אפשרות אינטגרלית לשמור קבצים בפורמט PDF והיה צורך להתקין מדפסת יעודית וירטואלית. ההדפסה למדפסת זו היתה מפיקה קובץ PDF במקום ניר מודפס. אם אתם עדיין מעוניינים, יש אפשרות. הנה השלבים:

  1. מורידים את המדפסת הוירטואלית (PDFCreator) ולוחצים על התקנה (או על RUN) כדי להתקין את המדפסת, ממש כמו שעושים כשקונים מדפסת חדשה ומתקינים אותה בפעם הראשונה. בסיום ההתקנה היא תופיע ברשימת המדפסות המותקנות במחשב.
  2. פותחים את המסמך המיועד להמרה (לדוגמה, קובץ Word קיים)
  3. נבחר בפקודה הדפסה (ברוב התוכנות CTRL+P)
  4. מתוך רשימת המדפסות יש לבחור במדפסת PDF Creator.pdf-creator
  5. נלחץ אישור.
  6. כעבור מספר שניות נתבקש לבחור שם לקובץ החדש שייווצר.
  7. לוחצים על שמור / SAVE ושומרים את הקובץ בשולחן העבודה כדי שיהיה קל לאתר אותו לאחר מכן.

זהו! הצלחת!!

 

עכשיו ניתן לשלוח אלינו במייל את קובץ ה PDF שנוצר. אם רוצים לראות את הקובץ לפני ששולחים אותו אלינו, צריך תוכנה שנקראת “Adobe Reader”. ניתן להוריד אותה ע”י לחיצה אחת כאן התוכנה בחינם. אם מתעוררות שאלות, ניתן להתקשר אלינו: 074-7048020 או לנתנאל: 052-6230064.

 

הבהרה

דפוס איכות (להלן: “החברה”) מצהירה כי למיטב ידיעתה התוכנות בקישורים הנ”ל נותנות מענה סביר לתיאור שבדף זה, ואולם, לחברה אין ולא היה קשר כלשהוא עם ספקיות התוכנות. החברה אינה אחראית לא במישרין ולא בעקיפין לכל נזק ו/או בעיה שעשויים להיגרם עקב השימוש בדף זה

Eichut_logo1

קטגוריה: ,

משרד

טלפון: 074-7048020

שעות פעילות

ראשון-חמישי
08:30 - 16:30

רוצה לדבר איתנו?

רוצה עוד מידע?
נשמח לחזור אליך בכל ענין: